25.6. - 26.6.2021

Šestnáctý ročník


O festivalu

„Rock první“

Cihelna – Vystupovat
23.a 24.června 2006 na Cihelně v Chlumu u Křemže

Předzvěst festivalu Cihelna - vystupovat vznikla již v září roku 2005. Tehdy proběhla na Cihelně první akce podobného charakteru. I přez malou učast diváků a velké finanční problémy s ní spojenými dala Tato impuls ke vzniku prvního festivalu Cihelna Vystupovat.

Ten pořádali Artur Magrot a Michal Tejmar v úzkém spojení s C.P.D.M, o.p.s. v Českém Krumlově. Uskutečnila se 25 a 26. června 2006. Brány Cihelny v těchto dnech přivítaly ve svém areálu kolem stopadesáti diváků. Nevětší úpěch překvapivě sklidil žánrově nezapadající Velký Zuš Band, jenž se svými precizně provedenými jazzovými melodiemi potěšil celou společnost různorodého publika. Ekcelentní výkon jsme si mohli užít rovněž od Kapel Petting zoo, the Pooh, nebo například rozverné punkové kutálky Sichrhajs. Všichni zúčastnění mi však jistě dají za pravdu, že pravou festivalovou atmosféru vnesla na Cihelnu hudební skupina Muchslet, jejíž reprízy se bohužel diváci letošní cihelny nedočkají, neboť kapela již nevystupuje.

Místo ní se můžeme těšit na sirovou muziku udergaraundové krumlovské legendy *Bratří Karamazů*, ale i na nově vyšlou hvězdu českokrumlovského nebe. Kapelu s originálním názvem Sandwitch již jsme měli možnost slyšet debutovat na Stounvei festu 2006 pod názvem A další... Vedení festivalu a jeho přípravy se tentokrát chopil samotný Ladislav Michalík, ale nerad to přiznává. Tým naopak opustil Artur Magrot, jemuž pořadatelské jho zřejmě příliš nesedlo. Všichni věříme že se letošní Cihelna - vystupovat opravdu vydří a že návštěvnost srazí magickou laťku dvouseti diváků. Rovněž doufáme že její pořadatelé budou mít větší štěstí při oslovování spolehlivějších divadelních společností.

sepsal Michal Tejmar,
i když na to vůbec neni hrdej

Hudební skupiny

Muchslet (České Budějovice)
The Dark Blue Elephants (Český Krumlov)
Daisy Rain (Kamenný Újezd)
Sichrhajs (České Budějovice)
Velký ZUŠ Band (České Budějovice)
Barevný Nátěr (České Budějovice)
Peeting Zoo (České Budějovice)
Nicota (Český Krumlov)

Divadlo

Představení tří plánovaných mládežnických nezávislých divadel se nepodařilo vzhledem k nedisciplinovanosti divadelníků, kteří se v poslední chvíli všichni omluvili na svou vytíženost.

Film

Promítání filmů studentů Soukromé filmové školy z Písku probíhalo vždy v přestávkách mezi hudební produkcí a na závěr hudební produkce.Celkem bylo prezentováno pět filmových projektů. Rádi můžeme konstatovat že filmová dílka se setkali s velkým úspěchem.

Natočení hudebního CD

Podařilo se natočení hudebních vystoupení „Hudebním studiem mladých BOUDA“ (HSM) a momentálně vydáváme hudební CD které je jednou z příloh.

Natočení dokumentárního DVD

Z řad dobrovolníků vyšla idea natočit krátký dokument o festivalu „Cihelna Vystupovat“ což se nad očekávání podařilo.

Festivalu „CIHELNA VYSTUPOVAT“ se za dva dny zúčastnilo na 300 mladých lidí ze širokého okolí.

„Rock druhý“

Cihelna - Vystupovat
15. a 16. června 2007 v Cihelně v Chlumu u Kremže

V roce 2007 k tanci a poslechu vyhrávali tyto formace:

Pub Animals (Č. Budějovice)
The Dark Blue Elephants (Český Krumlov)
DRain (Kamenný Újezd)
Sichrhajs (České Budějovice)
Velký ZUŠ Band (České Budějovice)
Bengal Panick (České Budějovice)
The Pooh (Kaplice)
Sandwitch (Český Krumlov)
Psycho flako na odstřel (České Budějovice)
Petting Zoo (České Budějovice)
Samochod (Český Krumlov)
No Crapes (České Budějovice)

Divadlo

Představení jednoho plánovaného mládežnického nezávislého divadla se podařilo a vzhledem k velmi kladnému ohlasu doufáme v rozšíření této nabídky o další divadelní soubory.

Film

Promítání filmů studentů Soukromé filmové školy z Písku probíhalo v přestávkách mezi hudební produkcí a na závěr hudební produkce. Celkem bylo prezentováno pět filmových projektů. Rádi můžeme konstatovat že tak jako minulý rok tak i teď se filmová dílka setkala s velkým úspěchem

Festivalu „CIHELNA VYSTUPOVAT 2007“ se za dva dny zúčastnilo na 350 mladých lidí ze širokého okolí.

„Rock třetí“

Cihelna – Vystupovat 2008
13.6.-14.6. 2008 v Chlumu u Křemže

V roce 2008 k tanci a poslechu vyhrávalo těchto 15 formací:

Pub Animals (České Budějovice)
El Tenéré (Český Krumlov)
DRain České Budějovice)
Kick69 (České Budějovice)
Barevný Nátěr (České Budějovice)
No Rock (Český Krumlov)
The Pooh (Kaplice)
Sandwitch (Český Krumlov)
Pivní Bedýnky (Český Krumlov)
Petting Zoo (České Budějovice)
Snědsi Jehonohy (České Budějovice)
No Crapes (České Budějovice)
HTTP Band (České Budějovice)
De Facto Feat (České Budějovice)
Paranoid (České Budějovice)

Natočení hudebního CD

Podařilo se natočení hudebních vystoupení „Hudebním studiem mladých BOUDA“ (HSM).

Předpokládáme, že se hudebnímu studiu podaří do konce roku 2008 vydat hudební CD Cihelna 2007 / 2008.

Internetové stránky

Zároveň byly vytvořeny také webové stránky projektu.

http://www.cihelnavystupovat.cz/, které budou sloužit minimálně i pro další ročník této akce v roce 2009

Festivalu „CIHELNA VYSTUPOVAT 2008“ se za dva dny zúčastnilo na 350 mladých lidí ze širokého okolí.

„Rock čtvrtý“

Cihelna – Vystupovat 2008
12.6.-13.6. 2009 v Chlumu u Křemže

No a v roce 2009 k tanci a poslechu vyhrávali těchto 15 formací:

DfR (České Budějovice)
Drain (České Budějovice)
El Tenéré (Český Krumlov)
h.USA (České Budějovice)
LUS3 (České Budějovice)
Divadlo „Já to jsem“ (Týn nad Vltavou)
Paranoid (České Budějovice)
Piknik (České Budějovice)
Pub Animals (České Budějovice)
Ramones Revival (České Budějovice)
Running Sushi (Praha)
Sandwitch (Český Krumlov)
The Pooh (České Budějovice)
Wade (Vyšší Brod)
Velký ZUŠ Band (České Budějovice)

Film

Promítání filmů studentů Soukromé filmové školy z Písku probíhalo na začátku, v přestávkách mezi hudební produkcí a na závěr hudební produkce. Celkem bylo prezentováno pět filmových projektů. Rádi můžeme konstatovat, že stejně jako minulý rok se i letošní filmová díla setkala s velkým ohlasem.

Dále byl vytvořen filmový dokument mapující průběh a realizaci celého projektu Cihelna Vystupovat 2009. Věříme a dále počítáme s tím, že tento dokument bude promítán na dalších ročnících tohoto festivalu a na dalších akcích pořádaných CPD o.p.s.

Festivalu „CIHELNA VYSTUPOVAT 2010“ se za dva dny konání zúčastnilo přibližně 300 mladých lidí ze širokého okolí.

„Rock pátý, jubilejní“

Pátek

17:00 No Rock (Český Krumlov)
18:30 Suicide (Milevsko)
19:30 No Crapes (České Budějovice)
20:30 SHOT (Český Krumlov)
21:30 Pub Animals (České Budějovice)
23:00 Kyanid (Český Krumlov)

Jubilejním ročníkem festivalu provázeli bratři Kubíkové, diváky nešetřili a prali do nich jeden divadelně-hudební výstup za druhým. No Rock vystupovali pod novým jménem Latex. Suicide předvedli, jak si kapela má připravit zvuk, aby měl zvukař málo práce a zároveň předvedli trefně ležérní show. No Crapes poprvé po třech letech vystoupili zase ve třech. Shot mnoho návštěvníků překvapil, ale zřejmě svým hiphopem většinu potěšil. Pub Animals si po právu uzurpovali ten hlavní kotel a Kyanidi první den důstojně uzavřeli.

Sobota

13:00 Tanec
13:30 Skupina 22 (České Budějovice)
15:00 Idiot Princip (České Budějovice)
16:00 Pivo (Studená)
17:00 Veliký ZUŠ band (České Budějovice)
18:30 Caesarovy Kanady (České Budějovice)
19:30 Sandwitch (Český Krumlov)
20:30 The Pooh (Kaplice)
21:30 Nuly (České Budějovice)
22:30 Vees (České Budějovice)
23:30 OSA Killers (České Budějovice)

Poté, co se všichni po ránu zdárně osvěžili, mohla přijít nová porce programu, která taky přinesla razantní zvýšení počtu návštěvníků. Děvčata z boudy k tomu pěkně zatančila, a protože se divadelní Skupina 22 rozhodla na místě odstoupit z programu, rokenrol mohl zase začít. Vtipná kapela Idiot Princip nalákala do sálu první várku návštěvníků, na kterou se další už jen nabalovaly. Poté přišla jedna z nejoceňovanějších kapel festivalu, Pivo - rodinná kapela ve věku od osmi do sedmnácti let s tvrdým undergroundem. Veliký ZUŠ band pokračoval v nastolené rozmanitosti a potěšil hudební klasiky. Caesarovy kanady se znovu mrtvolně vzepřely a přidaly trochu toho punku. Následovaly festivalem velmi oblíbení Sandwitch a svoje fanoušky opět nezklamali, parádní vystoupení. Kapela The Pooh platila určitě za největší hvězdu, neboť několik dní po festivalu předskakovala v Praze slavným Green day. Své pověsti dostála, parket, se úplně zaplnil. Nuly ukázali další příjemné žánrové zpestření, a všem, kteří se nových věcí, a vůbec hudby jako takové, nebojí předvedla, že přesně tohle na festival patří. Retro chlapci z Vees už jen potvrzovali hvězdnou sestavu páteho ročníku. Nejtvrdší kapela festivalu – budějčtí ethno coreový OSA killers už jen zaťali sladký ukolébavkový políček všem přítomným, co vydrželi až do konce velmi vydařeného festiválku. Díky všem za podporu.

ROCK šestý

25. 6. 2011

I na náš milovaný festival dolehla v šestém roce fungování hospodářská krize, jak se zdá, a výsledkem bylo, že jsme poprvé v historii museli uspořádat přehlídku pouze jednodenní.

I tak na ní ale, ovšem až po uvedení všech studentských filmů, vystoupilo 10 hudebních uskupení, což je na ten jeden den poměrně slušná porce.

Začínaly velice mladé kapely, které dříve ještě ani neměli možnost na Cihelně vystoupit – Vyvrhells a Spine In True – každá v jiném ranku, ostudu si ale určitě neudělala ani jedna. Následoval v té době již velice pěkně vyprofilovaný Poslední Záhryz. Přišla řada i na tradiční oblíbenou kapelu Sandwitch, po nich asi největší překvapení festivalového publika - Depakine Chrono, kteří, jak je jejich zvykem pohrdli podiem a v kruhu mezi lidmi i ve dvou jednoznačně vyhráli soutěž decibelů. První možnost zahrát si na festivalu dostali i Another Fake Heroes a zhostili se jí se ctí. Potom už tradiční zlatý hřeb v podání The Pooh, kdy atmosféra v sále kulminovala a následně vděčně přijatý set tělesa Kyanid s početnou fanouškovskou základnou. Začínající noc uvítali těžkými rytmy i riffy Osa Killers, aby následně připravili zbývající posluchače na závěrečný psychedelický zářez od Hameln.

I v jednom dni se na Cihelně nahromadila spousta zážitků a věřím, že si zase našla pár nových skalních fanoušků do party k těm stávajícím. Děkujeme Vám a těšíme se na další budování historie našeho festivalu.

ROCK sedmý

15.- 16.6.2012 „Cihelna-Vystupovat“
Autor textu: Ladislav Michalík

V pátek 15. června 2012 od 17:00 hodin započal již sedmý ročník oblíbeného hudebního setkávání mladých muzikantů nejenom z Jižních Čech „Cihelnavystupovat“v Chlumu u Kremže.

Na této dvoudenní akci zahrálo rekordních 17 rekordních sedmnáct hudebních těles a promítali se zde filmy z dílny CPDM,o.p.s.

V pátek jako první vystoupili Českokrumlovský „Non Citizen“.Následovala je českobudějovická crossoverová formace „Balck Velvet Suicide“ a punková budějovická „Idiot princip“.Bechyni na festivalu reprezentovali grunge metalový „Prcrastination“. Pomyslným „zlatým hřebem“ večera se stala neuchopitelná sestava z Benešova u Prahy s názvem „Jinovatka“.Pánové svým výstupem a fantaskními převleky nenechali nikoho na pochybách, že tato show kraluje pátečnímu večeru. V deset hodin přišli na scénu oblíbení Českokrumlovský „Kyanid“, kteří své věrné publikum bavili výborně. O závěr večírku se postarali Českobudějovičtí doom gothic metalový „Dark Angels“, kteří svým metalovým zápalem výborně uzavřeli páteční večer.

Sobota po úvodní česnekové polévce začala ve 12.00 hodin promítáním filmu o činnosti CPDM,o.p.s. Ve 14.00 se jako první na scéně objevilo „pražskokrumlovské“ folkové duo KK (pánové Kulíšek a Kozák). Následovali beznadějný „Never Hope“. Severní Porýní/Vesfálsko reprezentovali Durínští „Critical Failure“ doprovázení Českokrumlovským „Posledním Záhryzem“ s kterými absolvovali společné turné po zemích Českých. V šest hodin přišli na řadu již legendární Kapličtí „The Pooh“, kdy jednoduše řečeno dostáli svého jména. Tradiční hvězdou festivalu byli domorodý „Sandwitch“ po kterých následovali další zástupci germánských kmenů Deggendorfští „Silverdolls“. Horní Planá měla své zástupce ve výborných Another Fake Heroes. Následovali čekokrumloský „No Crapes“ a o závěr večera se postaral ukrutný „Gutalax“, který hrdě dostál svého jména.

Můžeme konstatovat že sedmý ročník této akce se po všech směrech podařil a účast 250-ti návštěvníků ukazuje že i přes množství jiných akcí v okolí si „Cihelna“opět našla své věrné.

ROCK osmý

14. – 15.6.2014 „Cihelna-Vystupovat“
Autor textu: Ladislav Michalík

Tradičně v pátek začal osmý ročník dvoudenního festivalu „Cihelna Vystupovat“ na kterém vystoupili tyto skvělé hudební skupiny.

The Hump - České Budějovice, crossover-nu-metal
Idiot Princip - České Budějovice , rock-punk
Procrastination - Bechyně, grunge-metal
A Sweatwater Trick - Velešín, crossover
Scissors - Český Krumlov, rock'n'roll-hard rock
Danger Line - Český Krumlov, stoner rock-grunge
Tokaref - Český Kerumlov, alternative
Smolíčkova pomsta - punk-rock
Schrodingerova kočka - Praha, alternative
Tosiro - České Budějovice, screamo-post hardcore
Sandwitch - Český Krumlov, hard rock-stoner rock
Never Hope - Český Krumlov, crossover-hardcore
All The Secrets Inside - Český Krumlov, death-metal
Suicide - Milevsko, grunge-hardcore
h.USA - České Budějovic, rock-grunge
Osa Killers - České Budějovice, crossover

Vše bylo skvělé, akorát jsem na akci dostal klíšťovou encefalitidu, uf…

ROCK devátý

13. – 14.6.2014 „Cihelna- Vystupovat“
Autor textu: Ladislav Michalík

Od 18:00 hodin v pátek 13. června 2014 začal devátý ročník dvoudenního multikulturního festivalu „Cihelna – Vystupovat 2014“ v Chlumu u Kremže. Na této tradiční akci, kterou pořádá CPDM,o.p.s. Český Krumlov prostřednictvím svého projektového pracoviště NZDM Bouda, vystoupilo patnáct hudebních a jedna divadelní skupina.

První vystoupili v českokrumlovské Boudě zkoušející nadějní rockoví „Malshtock“. Následovali je českokrumlovští „Danger Line“. Třetí přišli na řadu neokoukané pražské hard-rockové „Votchi“ od 20:00 hodin. Jako zjevení zapůsobili na návštěvníky přínosci 15-ti let futuristického punk/jazzového kabaretu - „První Hoře“. Český Krumlov reprezentoval od 22.00 hodin známý rock-popový „Kyanid“ a o závěrečnou páteční hudební tečku se postarala vynikající českobudějovická hardcorová formace „Dead Set Against“.

Druhý den festivalu začal ve 14.00 hodin mladým českokrumlovským seskupením pod názvem The Scissors. Od 15.00 hodin nastoupila alternativní stoner-rock skupina z Českého Krumlova „Lambda“. Od 16.00 hodin se o skvělou atmosféru starali výteční českobudějovičtí „Kool-Aid“. V 17.00 hodin vystoupila Českokrumlovská kapela „Grand Koncert“. Tento hard-blues band z Českého Krumlova uzavřel sobotní pozdní odpoledne a následně přivedla návštěvníky k „šokovému“ vystoupení literárně divadelní skupiny s názvem „Skupina 22“, která tímto seznámila návštěvníky s jejich neotřelým uměleckým směrem „Alfa Novotruhnismem“.

Po tomto hlubokém kulturním zážitku se následně předvedli úžasní „The Duffs“ z Křemže se svým indie-rockovým stylem. Hudební klasikou a stálicí tohoto festivalu byli tradičně hard-rockoví „Sandwitch“, kteří hráli cca od 20.00 hodin. Jihlavu na festivalu reprezentovali klauni se svým čardášem nebo jinak řečeno „Čardáš klaunů“ a to od 21:00 hodin. Toto úžasné vystoupení patří mezi největší zážitky festivalu. Nádheru českokrumlovské alternativní hudební scény předvedla od 22.00 hodin okouzlující hudební formace pod názvem „Tokaref“. Uzavření festivalu připadlo tento rok na crossoverovou skupinu „OSA Killers“ z Českých Budějovic, kteří fantastickým způsobem uzavřeli tento povedený festival.

Na závěr můžeme konstatovat, že se tento ročník festivalu úspěšně zdařil, i počasí nám vyšlo vstříc. Celkem se této akce zúčastnilo na 150 příchozích.

Projekt vznikl za podpory:

Evropský sociální fond v ČR Město Český Krumlov CPDM Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Bouda Český Krumlov